Nad zorganizowaniem wyjazdu czuwała grupa studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Nowoczesnej Techniki Rolniczej. W szczególności należy tutaj wymienić nazwisko pani Katarzyny Brudeckiej, przewodniczącej Koła oraz pani Joanny Dombrowskiej.
Nad wszystkim czuwali nauczyciele akademiccy: autor jako opiekun Koła Naukowego oraz dr inż. Marcin Zastempowski.
Jak zwykle największym problemem występującym w organizacji tego typu imprez okazało się zdobycie sponsorów. Jak zwykle niezawodny okazał się Dziekan WIM, prof. dr hab. inż. Bogdan Żółtowski. Z pieniędzy Wydziału Inżynierii Mechanicznej pozyskaliśmy największą ilość środków pozwalających na rozpoczęcie starań o wyjazd.
Drugim co do wielkości sponsorem okazał się polski oddział DLG. Dzięki wielkiej uprzejmości pani Arlety Bartkowiak udało pozyskać się bilety wstępu na wystawę oraz dofinansowanie na przejazd autobusem.
Brakujące środki uzupełniło także dofinansowanie od Prorektora ds. Dydaktycznych i Studenckich, prof. Dr hab. inż. Janusza Prusińskiego.
Wszystkim sponsorom dzięki którym wycieczka mogła dojść do skutku pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować.
Koszty związane z noclegiem oraz ubezpieczeniem pokrywali uczestnicy.
Zbiórka uczestników wycieczki rozpoczęła się kwadrans przed godziną szóstą rano, pomimo tego wszyscy zainteresowani przybyli niezawodnie. Celem wyjazdu było małe niemieckie miasteczko Hameln, gdzie znajduje się hostel niemieckiej organizacji młodzieżowej Jugendherbergswerk. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu mieliśmy troszeczkę czasu na zwiedzanie urokliwego miasteczka oraz zorganizowanie posiłku. Następnego dnia rano po obfitym śniadaniu ruszyliśmy do Hanoweru oddalonego o ok. 40 km. Niestety w dniach imprez targowych odbywających się w Hanowerze trudno znaleźć jest zakwaterowanie dla ponad pięćdziesięcioosobowej grupy ludzi. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przed jednym z wejść na ogromne hale targowe ruszyliśmy po wiedzę z zakresu techniki rolniczej i budowy maszyn. Wystawa dotyczyła bowiem zagadnień poruszanych w ramach kierunku studiów Technika Rolnicza i Leśna oraz Mechanika i Budowa Maszyn. Po zakończeniu zwiedzania, z torbami pełnymi materiałów reklamowych ruszyliśmy w drogę powrotną do domu, do naszych codziennych zajęć dla których wyjazd był miłą odskocznią. Fotoreportaż poniżej:

Sylwester Borowski