Image Studenci z Koła Naukowego Nowoczesnej Techniki Rolniczej w ramach zająć dydaktycznych i zainteresowań własnych zorganizowali w styczniu 2013 roku dwie ciekawe wycieczki.

Pierwsza z nich dotyczyła zagadnień związanych z przetwórstwem spożywczym. Gościliśmy w obiektach Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego Sp. z o.o., jedynego polskiego producenta urządzeń laboratoryjnych dla całego łańcucha zbożowo-mącznego i piekarskiego. W ramach wizyty studenci zapoznali się z problematyką przemysłu zbożowo-młynarskiego. Ciekawy wykład wygłosił prof. dr hab. inż. Kazimierz Sadkiewicz. Po zakończeniu wykładu studenci mieli możliwość skomponowania własnej pizzy. W trakcie oczekiwania na zakończenie wypieku zaprezentowano ofertę produkcyjną zakładu. Skierowana jest ona do wszelkich laboratoriów mających styczność ze zbożami oraz produktami ich przemiału. W tym miejscu pragniemy podziękować władzom dziekańskim za pomoc w realizacji wyjazdu.

galeria

Drugi wyjazd tematycznie związany był z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Gościliśmy w firmie SIROPOL która jest częścią międzynarodowej grupy SIRO-GROUP. Jest to grupa firm produkująca od ponad 30 lat części wtryskowe i wytłaczane ciśnieniowo dla przemysłu technicznego i przemysłu dóbr konsumpcyjnych. SIRO-GROUP działa w całej Europie dzięki oddziałom na Węgrzech, w Niemczech, Polsce i Belgii. Serdeczne podziękowania dla firmy należy w tym miejscu złożyć na ręce członka zarządu pana Macieja Mazurkiewicza, który oprowadzał nas po zakładzie. W trakcie wizyty studenci mieli możliwość zapoznania się z filozofią zarządania dużej międzynarodowej grupy oraz poznać nowoczesne techniki wytwarzania stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

galeria

Sylwester Borowski