ImageWYDZIAŁ INŻYNIERII MECHANICZNEJ

na Dniach Otwartych UTP w Bydgoszczy

W dniach 16 lutego 2011 roku Na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym odbyły się Dni Otwarte 2011, organizowane co roku przez uczelnię. Impreza adresowana jest do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata oraz promuje działalność uczelni wśród abiturientów szkół średnich. Celem postawionym sobie przez organizatorów jest popularyzacja nauk technicznych, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych pracowników uczelni a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą dziedziną nauk technicznych.

Oczywiście wśród prezentowanych wydziałów nie mogło zabraknąć Naszego. Kandydaci na studentów mogli dowiedzieć się najciekawszych rzeczy o wydziale wprost od wykładowców oraz studentów, jak również zobaczyć wiele ciekawych rzeczy m.in.: preparaty medyczne służce jako rekwizyty studentom Inżynierii Biomedycznej, sprawdzić w jaki sposób działa skrzynia biegów, natomiast studenci Techniki Rolniczej i Leśnej promowali nowoczesne rolnictwo za pomocą Symulatora Farmy 2011. Dla zgłodniałych zwiedzających zostały przygotowane przepyszne bułki wypiekane w laboratorium piekarnictwa. Ponad 100 zwiedzających skorzystało z okazji zwiedzania laboratorii: PKM-ów, mechaniki drgań, inżynierii biomedycznej.

dr inż. Tomasz Kałaczyński oraz dr inż. Marcin Łukasiewicz w trakcie prezentacji stoiska tematycznego

Stoisko WIM cieszyło się bardzo dużym powodzeniem zwiedzających

Uczestnicy spotkania

Członkinie Samorządu Studenckiego wraz z dr inż. Jerzym Kaszkowiakiem zachęcają młodzież do zwiedzania naszego wydziału

Koledzy z TRiL-a grający w grę Symulator Farmy 2011

Zajmujące przygotowywanie przekąsek dla zwiedzających nasze stanowisko

Zwiedzanie wydziału - dr inż. Karol Kwiatkowski w trakcie prezentacji laboratorium badawczego POIG

Ewa Kukla
fot. Ewa Kukla, Daniel Perczyński

Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.