Image W dniu 10 grudnia 2011 roku odbyło się Święto Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP połączone z uroczystością wręczenia dyplomów ukończenia studiów.
„Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów jest zawsze dużym wydarzeniem zarówno dla osób promowanych, ich bliskich jak i dla Uczelni. Jest to także wydarzenie dla środowiska akademickiego, zwłaszcza związanego z osobami promowanymi. Cieszy nas, że znaleźliście Państwo czas i przybyliście na nasz Wydział, aby z okazji dzisiejszej Uroczystości z nami dzielić się ich radością …” na wstępie powitał przybyłych dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej prof. dr hab. inż. Bogdan Żółtowski.
Obchody święta uświetnili swoją obecnością J.M. rektor prof. dr hab. Antoni Bukaluk, prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Dariusz Boroński, prorektor ds. organizacji i rozwoju prof. dr hab. Wojciech Kapelański oraz prorektor ds. współpracy z gospodarką prof. dr hab. inż. Marek Bieliński. Przybyli także rektorzy poprzednich kadencji naszej uczelni prof. dr hab. inż. Józef Szala, dr h.c. oraz prof. dr hab. inż. Janusz Sempruch.

Galerie ze zdjęciami na końcu artykułu.

Z okazji uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom roku akademickiego 2010/2011 uroczyste przemówienie wygłosił J.M. rektor prof. dr hab. Antoni Bukaluk.
W trakcie uroczystości odbyło się ślubowanie doktorantów z naszego Wydziału.
Ważnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów absolwentom. Uroczystego wręczenia dyplomów absolwentom studiów dziennych – stacjonarnych magisterskich i uzupełniających studiów magisterskich dokonali J.M. rektor prof. dr hab. Antoni Bukaluk oraz prof. dr hab. inż. Bogdan Żółtowski. Absolwentom studiów dziennych – stacjonarnych inżynierskich - prorektor prof. dr hab. inż. Marek Bieliński oraz prodziekan ds. nauki prof. dr hab. inż. Michał Styp-Rekowski oraz absolwentom studiów zaocznych – niestacjonarnych inżynierskich - prorektor prof. dr hab. inż. Dariusz Boroński oraz prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich doc. dr inż. Franciszek Bromberek. Wręczenia świadectw absolwentom studium doktoranckiego dokonali prof. dr hab. Inż. Janusz Sempruch oraz dr hab. Stanisław Mroziński, prof. UTP.
Za szczególne osiągnięcia i wyróżniającą postawę wręczono nagrody następującym studentom:

W ramach Święta Wydziału Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich wręczyło dyplomy Za najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy. Dyplomy otrzymały następujące osoby:
Marcin CHUDZIŃSKI, promotor Krzysztof Ciechacki
Dariusz DORSZ, promotor Tadeusz MIKOŁAJCZYK
Sławomir BLOMBERG, promotor Dariusz SYKUTERA.
Tomasz BIŃKOWSKI, promotor Janusz SEMPRUCH
Łukasz ROMANOWSKI, promotor Tadeusz MIKOŁAJCZYK
Wręczenia dokonał v-ce prezes oddziału SIMP w Bydgoszczy mgr inż. Piotr Prętki. Dodatkowo okolicznościowy LIST GRATULACYJNY otrzymał dr. inż. Tadeusza MIKOŁAJCZYK za zaangażowanie w rozpowszechnianie KONKURSU O NAGRODĘ PREZESA ODDZIAŁU SIMP W BYDGOSZCZY na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy.
Na uroczystości uhonorowano osoby których działalność przyczyniła się do sukcesów Wydziału. Lista nagrodzonych poniżej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Tradycyjnie podczas wręczania dyplomów absolwenci oraz pozostali goście wysłuchali wykładu Inżynieria tkankowa – nowa dyscyplina naukowa, czy jedynie fuzja różnych dziedzin nauki ? autorstwa dra hab. med. Tomasza Drewy, prof. nadzw. UMK.
Uroczystą oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta działająca przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie.

Medal 60-lecia WYDZIAŁU INŻYNIERII MECHANICZNEJ otrzymali:

Pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej

1. ADAMKIEWICZ Małgorzata
2. BARTKIEWICZ-KOZUSZEK Jerzy
3. BROMBEREK Farnciszek dr inż.
4. CIARA Helena mgr inż.
5. CICHAŃSKI Artur dr inż.
6. CZARNECKA Jolanta mgr inż.
7. Dąbek Zbigniew dr hab. inż.
8. DULCET Edmund prof. dr hab. inż.
9. Feld Mieczysław prof. dr hab. inż.
10. FLIZIKOWSKI Józef prof. dr hab. inż.
11. GRABOWSKI Jan
12. HERMAN Lech
13. HOLKA Henryk prof. dr hab. inż.
14. KOWALSKA Zofia
15. LATOŚ Hubert prof. dr hab. inż.
16. ŁAWRYNOWICZ Zdzisław dr hab. inż.
17. ŁUKASIEWICZ Jan dr inż.
18. MIKOŁAJCZYK Tadeusz dr inż.
19. MROZIŃSKI Adam dr inż.
20. MUSIAŁ Janusz dr inż.
21. NOWICKI Krzysztof dr inż.
22. PESZYŃSKI Kazimierz dr hab. inż
23. PRZYBYLIŃSKI Bolesław dr inż.
24. SADOWSKI Jan dr inż.
25. SAWICKI Jerzy dr inż.
26. SEMPRUCH Janusz prof. dr hab. inż.
27. SKIBICKI Dariusz dr hab. inż.
28. STANGRECKA Marzenna
29. STAUBACH Zbiegniew mgr inż.
30. STYP – REKOWSKI Michał prof. dr hab. inż.
31. SYKUTERA Dariusz dr inż.
32. Szafrański Jan dr inż.
33. SZYKOWNY Tadeusz dr inż.
34. SZYMCZAK Marek mgr inż.
35. TOPOLIŃSKI Tomasz prof. dr hab. inż.
36. TYLICKI Henryk prof. dr hab. inż.
37. WOCIANIEC Ryszard dr inż.
38. ZAKRZEWSKA Barbara inż
39. ZASTEMPOWSKI Bogdan dr inż.
40. ZIĘTARA Włodzimierz dr inż.
41. ZIMNIAK Joachim dr hab. inż.
42. SZALA Józef prof. dr hab. inż.
43. ŻÓŁTOWSKI Bogdan prof. dr hab. inż.

.
Osoby współpracujące z Wydziałem

1. Robert Andre – Andre Abrasive Articles, Koło (odebrała Elżbieta Socha Kierownik Działu Badań i Rozwoju)
2. Antoni Bigaj – Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz