W dniu 13.05.2013 roku na terenie Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy, w ramach Juwenaliów 2013, odbył się konkurs pt.”Spotkanie oko w oko z cyklopem”. Konkurs polegał na przeniesieniu szklanej butelki z punktu A do punktu B za pomocą metalowego chwytaka w który wyposażony jest ładowacz chwytakowy. Organizatorem konkursu było Koło Naukowe Nowoczesnej Techniki Rolniczej. Do udziału przystąpiło 21 osób.

„Spotkanie z cyklopem” rozpoczęło się o godzinie 10:30. Pod uwagę brany był jak najkrótszy czas przeniesienia butelki. Każdy z uczestników miał możliwość wykonania trzech prób. Dla utrudnienia ustalono maksymalny czas konkurencji, który dla jednej osoby wynosił 5 minut. Po przekroczeniu czasu zawodnik był dyskwalifikowany. Aby próba została zaliczona, butelka musiała zostać przeniesiona w całości w wyznaczone miejsce. Okazało się, iż nie jest to wcale takie proste zadanie i sporej części osób sprawiło kłopot. Najlepsi zawodnicy odebrali dyplomy z rąk opiekuna koła naukowego dr inż. Sylwestra Borowskiego, a także otrzymali nagrody.

Konkurs cieszył się dość sporym zainteresowaniem, przebiegał w miłej atmosferze, a studenci oprócz rywalizacji o główną nagrodę, którą był składany grill, świetnie się bawili.

Poniżej przedstawiona jest końcowa klasyfikacja:

Najlepszy czas

Gajdziński Wojciech