Dnia  7 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie z okazji Święta Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Na wstępie Dziekan prof. Bogdan Żółtowski przywitał przybyłych gości ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznych absolwentów i bliskich im osób. Im to w głównej części poświęcone było to spotkanie połączone z uroczystym wręczeniem dyplomów. Akt ślubowania absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej przeprowadził prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich dr inż. Janusz Musiał.Najbardziej wyróżniający się absolwenci otrzymali także nagrody za wyniki w nauce, działania organizacyjne i osiągnięcia sportowe. Jednym z ważniejszych punktów Spotkania było wręczenie nagrody Prezesa SIMP oddział Bydgoski na najlepszą pracę dyplomową. Wręczenia dokonał wiceprezes Piotr Prentki. Na zakończenie prodziekan Janusz Musiał przedstawił wykład okolicznościowy na temat powadzenia pomiarów współrzędnościową maszyną pomiarową. Naszą uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.