W dniu 28 maja 2014 roku w godzinach 10:00÷15:00 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy w ramach realizacji II Etapu REGIONALNEGO CENTRUM INNOWACYJNOŚCI - Laboratorium Badań Rozdrabniania odbyło się spotkanie branżowe połączone z prezentacją sprzętu pomiarowego i urządzeń do rozdrabniania firmy Retsch. Firma Retsch dostarcza m.in. urządzenia do mielenia i przesiewania wykorzystywane zarówno w nauce jak i w przemyśle do przygotowania próbek dla najróżniejszych metod analitycznych, a także do analizy wielkości cząstki na potrzeby kontroli jakości czy też kontroli produkcji. Zakres tematyczny spotkania szczegółowo dotyczył następującej tematyki:

1) Przedstawienie zakresu ofertowego i nowych produktów oferowanych przez firmę Retsch oraz dyskusja problemów badań laboratoryjnych procesów rozdrabniania - Prezentacja Pana Przemysława Nalepki (Retsch Product Manager).

2) Testowanie wybranych urządzeń i analizy uziarnienia w ruchomym laboratorium firmy RETSCH oraz w Laboratorium Badań Rozdrabniania w godzinach 10:00÷15:00 - samochód-laboratorium firmy Retsch przed budynkiem 3.2 UTP w Fordonie.

Pracownicy uczelni zainteresowani problematyką wykorzystania maszyn i urzadzeń do rozdrabniania oraz analizą uziarnienia uczestniczyli w spotkaniu oraz w pokazie w ruchomym laboratorium firmy RETSCH przynosząc ze sobą próbki materiału do analiz testowych zarówno w zakresie preparatyki jak i analizy optycznej.

Adam Mroziński