Dnia 2 grudnia 2014 r, odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Mgra inż. Łukasza PEJKOWSKIEGO pt.: „Model obliczeniowy do szacowania trwałości zmęczeniowej w warunkach obciążeń nieproporcjonalnych”. Promotorem rozprawy był dr hab. inż. Dariusz Skibicki, prof. nadzw. UTP - Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Na recenzentów rozprawy powołano: prof. dr hab. inż. Tadeusza Łagodę - Politechnika Opolska dr hab. inż. Bogdana Ligaja, prof. nadzw. UTP - Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy Rada Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w dniu 2 grudnia 2014 r. podjęła uchwałę o nadaniu mgr inż. Łukaszowi PEJKOWSKIEMU stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie: Budowa i Eksploatacja Maszyn.