• Rekrutacja

  • Badania

  • Kadra

  • Facebook

  • Kwiecień 2017

Najlepsi przedstawiciele świata akademickiego – naukowcy, dydaktycy i organizatorzy – nagrodzeni zostali jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki, Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uroczystość odbyła się w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych akademików

Nagrody te to coroczne wyróżnienia przyznawane przez ministra nauki za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Ważną kategorią jest oczywiście nagroda przyznawana za całokształt dorobku naukowego. Łącznie nagrodzonych zostało 69 przedstawicieli świata akademickiego.

 

 

 

Ze względu na ogromne zróżnicowanie w tematyce osiągnięć przedstawionych we wnioskach w Zespole powołanym do ich opiniowania zasiadało 16 ekspertów reprezentujących różne dziedziny. Przed członkami Zespołu stanęło trudne zadanie przedstawienia maksymalnie trzech nominacji w każdej z kategorii. W tegorocznej edycji o przyznanie nagrody walczyło 27 ważnych osiągnięć min. z zakresu nauk medycznych, technicznych, humanistycznych czy też fizycznych.

Najlepsi dydaktycy w mijającym roku (m.in.) - przyznano 8 nagród, w tym na drugim miejscu:

prof. dr hab. inż. Bogdan Żółtowski, dr inż. Mariusz Żółtowski, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy – Nagroda Zespołowa.

Mariusz Żółtowski

 

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image