VII edycja Olimpiady Wiedzy Technicznej TechWIM za nami. W dniu 3 kwietnia 2019 roku ponad 120 uczniów z  województwa kujawsko-pomorskiego przyjechało na Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP wziąć udział w etapie uniwersyteckim Olimpiady TechWIM. Do części finałowej zakwalifikowali się uczniowie następujących szkół:

- Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi,

- Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy,

- Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy,

- Zespół Szkół Mechanicznych w Grudziądzu,

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum nr 1 w Żninie,

- Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy,

- Zespół Szkół Zawodowych w Koronowie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Grudziądzu – Dawid Wszelaki. Drugie miejsce zajął Bartosz Kiełpikowski zaś trzecie Dawid Barański obaj z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszcz.

W klasyfikacji drużynowej tytuł Szkoły Inżynierii Mechanicznej w 2019 roku wywalczył Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Patronat nad Olimpiadą TechWIM sprawuję Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz firma Tenaco.

Do zobaczenia w następnym roku.