W dniach 14-17 marca w ramach projektu nr FSS/2014/HEI/W/0078 - pt.: Zintegrowane kształcenie z zakresu Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (UTP) w Bydgoszczy zostanie zorganizowany wyjazd pracowników Wydziału Inżynierii Mechanicznej do partnera norweskiego - Instytut naukowo-badawczy TEK-TEK - www.tel-tek.no. Podczas wizyty w siedzibie Tel-Tek w Norwegii odbędzie w dniu 16 marca 1-dniowe seminarium robocze. Wśród prelegentów będą osoby zaangażowane w projekt ze strony polskiej (Dr inż. Adam Mroziński, Mgr inż. Tomasz Mania, Mgr Joanna Siołkowska, studentka IOZE - Inż. Weronika Kruszelnicka) i norweskiej. Prezentowane będą cele projektu, rezultaty, dobre praktyki. Zaprezentowane będą opinie słuchaczy i studentów o sposobie kształcenia, jak również stan i perspektywy rozwoju współpracy polsko-norweskiej w dziedzinie OZE. Cały wyjazd będzie miał charakter wizyty studyjnej. Poza seminarium odbędą sie rozmowy w zakresie potencjalnej współpracy badawczej i dydaktycznej z Instytutem TEL-TEK oraz University College of Southeast Norway. Dodatkowo możliwe będzie wizytowanie unikalnych instalacji OZE mieszczących się w pobliżu Instytutu TEL-TEK w Norwegi.

Program Seminarium

Adam Mroziński