W dniach 20-21 października w Nowym Sączu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Środowisko Miejskie - Inteligentny Model Współpracy: Uczelnia-Samorząd-Biznes. Wzięli w niej udział przedstawiciele wielu polskich uczelni wyższych oraz goście z Chin, Kanady i Węgier. Prelegenci przedstawili własne doświadczenia w  zakresie funkcjonowania "trójkąta" współpracy. Na zaproszenie organizatora Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy reprezentowała Ewa Raczyńska-Mąkowska, która przedstawiła swoje doświadczenia w zakresie budowania współpracy Uczelni z Miastem i Biznesem oraz aktywność Zakładu Wzornictwa WiM w tym obszarze. Uczestnicy  konferencji z dużym zainteresowanie wysłuchali przygotowanego na tę okazję wystąpienia. Wyrazili swoje uznanie dla działań zmierzających do  zwiększenia obecności projektów studenckich w przestrzeni miasta oraz dla idei dr. hab. Romualda Fajtanowskiego i mgr Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej zbudowania platformy wymiany doświadczeń pomiędzy trzema współpracującymi stronami - Festiwalu Young4Design.
Na zakończenie konferencji uczestnicy podpisali wspólną Deklarację.