Serdecznie zapraszamy na Koncert Orkiestry Kameralnej Accademia dell\\\'Arco A.Vivaldi z życzeniami dla Pań, organizowany przez Zakład Wzornictwa UTP, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, który odbędzie się 8.03.2017 (czwartek) o godzinie 18.00 w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 (Hala Pomp) w Bydgoszczy. W programie 4 Pory Roku. Wstęp wolny.

Orkiestra Kameralna Accademia dell\\\'Arco powstała w 1989 roku z inicjatywy prof. Pawła Radzińskiego, który do chwili obecnej pełni funkcję solisty i dyrektora artystycznego zespołu. Paweł Radziński, absolwent Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W skład orkiestry wchodzą studenci i absolwenci tej uczelni. Premierowym występem orkiestry był koncert z udziałem solistów, Wiktora Pikajzena i Pawła Radzińskiego, na zakończenie kursu skrzypcowego. Zespół ma duży dorobek artystyczny w postaci koncertów w kraju i za granicą. W 1995 roku orkiestra Accademia dell\'Arco odbyła tournée po Niemczech, a w marcu następnego roku została zaproszona do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Kameralnych w Murcii (Hiszpania). W roku 1997 Accademia dell\'Arco podjęła współpracę ze studentami z Niemiec i Skandynawii i od tej pory wielokrotnie występowała pod nazwą Academia Baltica, koncertując w Polsce, Niemczech, Włoszech i krajach Skandynawskich. Orkiestra utrzymuje kontakty z Fondazione Romualdo del Bianco, koncertując regularnie we Florencji. Jednym z przejawów aktywnej działalności artystycznej Orkiestry Kameralnej Accademia dell\'Arco jest uczestnictwo w festiwalach muzycznych oraz nagraniach radiowych i telewizyjnych. Systematyczna praca zespołu pozwala na ciągłe poszerzanie obecnego repertuaru, obejmującego utwory od wczesnego baroku do współczesności. W kwietniu 1999 orkiestra dokonała światowego prawykonania utworu Harri Kerko Sacral view. W kwietniu 2012 roku Orkiestra Kameralna Accademia dell\'Arco zdobyła dwie I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Citta di Barletta we Włoszech. W czerwcu 2014 Orkiestra nagrała muzykę do filmu Ostatnia droga (film o księdzu Jerzym Popiełuszce). W maju 2015 Orkiestra zwyciężyła i zdobyła II miejsce na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie w Wenecji. Accademia dell\'Arco to w chwili obecnej jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr kameralnych w Polsce.