• Rekrutacja

  • Badania

  • Kadra

  • Facebook

  • Kwiecień 2017

W niedzielę 12 maja zespół Bandyci czyli członkowie Koła Fanów Motoryzacji oraz studenci studiów II stopnia kierunku Mechanika i Budowa Maszyn specjalizacja Samochody i Ciągniki wzięli udział w swoim pierwszym Wyścigu Samochodowych Wraków - Wrak Race 2019, który był organizowany w Aleksandrowie Kujawskim.

Studenci podzielili się na dwie grupy, każda z nich poświęciła wiele czasu oraz pracy na znalezienie i przygotowanie swojego samochodu. Corsa team zajęła się Oplem Corsa B o pojemności silnika 1.2 i mocy 45 KM, natomiast Golf team pracował nad VW Golf III z silnikiem 1.9 TDI i mocy 90KM. Samochody zyskały wiele modyfikacji. Z każdego z nich wymontowano niepotrzebne elementy wnętrza, zmodyfikowano układ wydechowy, zabudowano chłodnicę i miskę olejową oraz pomalowano karoserię. Kolejnymi zmianami wprowadzonymi w Corsie było wykonanie dodatkowego chłodzenia silnika oraz wymontowanie lamp. Golf team skupił się natomiast na zwiększeniu mocy silnika do 130 KM i 290 Nm, podwyższeniu zawieszenia oraz nacięciu opon.

 

Wyścig, który odbył się w niedzielę, był dla Bandytów przetarciem szlaków, dał im ogromną dawkę adrenaliny, ale przede wszystkim dobrej zabawy. W zawodach próbowało swoich sił 70 zespołów. Wyścig polegał na wykonaniu jak największej liczby okrążeń w ciągu 5 minut jazdy tyłem oraz 15 minut jazdy przodem. W jednym starcie brało udział 10 samochodów.

Niestety zaraz po zakończeniu swojego startu kwalifikacyjnego Opel Corsa (kierowca Mateusz Skrzeszewski, pilot Bartek Kozłowski) zapalił się. Powodem tego było uszkodzenie przewodów paliwowych podczas wyścigu. VW Golf którego kierowcą był Damian Jagodziński, a pilotem Bartłomiej Kozłowski dostał się do półfinału - w kwalifikacjach awansowali z pierwszego miejsca w swojej turze, niestety w trakcie półfinału uszkodzeniu uległ intercooler co uniemożliwiło kontynuowanie wyścigu.

Obie awarie zespoły będą starały się usunąć, aby w czerwcu wystartować w kolejnym Wyścigu Samochodowych Wraków.

 

 

Rys. 1. Zespół Corsa team

 

Rys. 2. Opel Corsa przed modyfikacjami

 

Rys. 3. Opel Corsa po modyfikacjach

 

Rys. 4. Opel Corsa po modyfikacjach

 

Rys. 5. Opel Corsa podczas gaszenia przez straż pożarną

 

Rys. 6. Opel Corsa po wyścigu Wrak Race

 

Rys. 7. Opel Corsa po wyścigu Wrak Race

 

Rys. 8. Zespół Golf team

 

Rys. 9. VW Golf przed modyfikacjami

 

Rys. 10. VW Golf przed modyfikacjami

 

Rys. 11. VW Golf po modyfikacjach

 

Rys. 12. VW Golf po modyfikacjach

 

Rys. 13. VW Golf w trakcie wyścigu Wrak Race

 

Rys. 14. VW Golf po wyścigu Wrak Race

 

Rys. 15. VW Golf po wyścigu Wrak Race

 

Rys. 16. Wyścig Wrak Race

 

Rys. 17. Zespół Bandyci

 

Rys. 18. Zespół Bandyci

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image