Windows bez opłat

Wydział Inżynierii Mechanicznej uczestniczy w programie Microsoft DreamSpark w ramach, którego pracownicy i studenci Wydziału mają możliwość uzyskania bezpłatnych licencji na wybrane oprogramowanie firmy Microsoft. W grupie dostępnego oprogramowania znajdują się systemy operacyjne włącznie z Windows 7. Jest tam również dużo innych pozycji, niestety nie ma pakietu Microsoft Office.

Oprogramowanie jest pobierane z indywidualnego konta znajdującego się pod adresem:

Podczas logowania należy użyć swoich danych dostępu do poczty na serwerze Uczelni. Jako Login należy podać tylko nazwę użytkownika - bez znaczka „@” i adresu e-mail uczelni. W przypadku problemów z zalogowaniem na konto studenckie należy użyć procedury przypominania znajdującej się tutaj.

Pomocą w procesie pobierania oprogramowania może być instrukcja znajdująca się tutaj.

Pełna lista dostępnego oprogramowania znajduje się tutaj.

Korzystanie z licencji Microsoft DreamSpark przez pracowników i studentów naszego Wydziału podlega zasadom ogólnym dla tego typu licencji. Zapis postanowień licencyjnych znajduje się tutaj.

Artur Cichański