K O M U N I K A T

Od roku akademickiego 2014/2015 studenci I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia otrzymają elektroniczne legitymacje studenckie (ELS). Moduł elektronicznej legitymacji jest zintegrowany z systemem dziekanatowym BAZUS, który pozwala na pracę na tych samych danych studenckich bez konieczności eksportu, importu, przekazywania danych pomiędzy systemem BAZUS a ELS.

Moduł ELS wspomaga proces zarządzania pełnym cyklem życia elektronicznej legitymacji studenckiej zgodnie z wymaganiami prawa i przyjętymi przez Uczelnię zasadami.

Proces ten obejmuje:

1. Przygotowanie danych do personalizacji i będzie realizowany w poszczególnych Dziekanatach.

2. Personalizację.

W roku akademickim 2014/2015 proces personalizacji będzie się odbywał przy wsparciu Uczelnianego Zespołu Informatyków (UZI) w pomieszczeniach przy ul. Ks. A. Kordeckiego 20 w bud. Rektoratu. Na podstawie przygotowanych przez Dziekanaty danych w systemie, będzie możliwość przeprowadzenia kompleksowej personalizacji wraz z zaprogramowaniem karty i wydrukiem legitymacji (w jednym obiegu). Podczas tego procesu będzie przeprowadzana graficzna obróbka zdjęć (kadrowanie, rozjaśnianie itp.).

Następnie karty legitymacji zostaną przekazane odpowiednio do poszczególnych Dziekanatów, w których będą realizowane kolejne procesy:

3. Podpisywanie legitymacji kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

4. Przedłużanie – prolongata legitymacji.

5. Blokowanie i odblokowywanie legitymacji.

Wszystkie operacja związane z legitymacją są rejestrowane w systemie, który umożliwia ich przeglądanie z poziomu modułu Student.

Elektroniczna Legitymacja Studencka może być wykorzystywana przez studentów również jako nośnik dla Bydgoskiej Karty Miejskiej oraz Karty Bibliotecznej w UTP.