Image Dzięki współpracy ze Studenckim Kołem Komputerowego Wspomagania Projektowania przy UKW, w dniach 12-13 stycznia br. w budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ulicy Kopernika 1 studenci II roku kierunku Technika Rolnicza i Leśna mieli okazję uczestniczyć w konferencji pt. „Eko SolidWorks – zielone projektowanie”. Ideą konferencji była popularyzacja nowoczesnych technik komputerowego wspomagania na różnych etapach powstawania produktu z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne. Udział w konferencji był bezpłatny.

Budynek UKW przy ulicy Kopernika  (urbanity.pl)

W ramach spotkania zaplanowane zostały wykłady o charakterze popularnonaukowym oprócz tego organizatorzy postarali się również oto, by studenci mogli zwiększyć swoja wiedzę na temat obrabiarek CNC.

Frezarka CNC

Na warsztatach zostały zaprezentowane również modele opracowane przez studentów Studenckiego Koła Naukowego Komputerowego Wspomagania Projektowania – sekcji CAD i sekcji mechatronicznej.

Sztuczna dłoń - I prototyp

Były również prezentowane możliwości w zakresie projektowania, budowy i programowania robotów na podstawie gotowych zestawów Lego MindStorm, koncepcje robotów autonomicznych, możliwości nowoczesnych modeli zdalnie sterowanych i wiele innych oryginalnych i „zwariowanych” przedsięwzięć.

Student naszego Wydziału podczas testowania robota zbudowanego na podstawie gotowych zestawów Lego MindStorm

Organizatorami konferencji byli: CNS Solutions, Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Studenckie Koło Naukowe Komputerowego Wspomagania Projektowania, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Fundacja Rozwoju Mechatroniki.

Michał Ciarkowski

fot. Mateusz Brudecki