Image W dniu 25 maja grupa studentów TRiL w ramach przedmiotu kierunkowego Technologia Napraw odwiedziła firmę CARTUR z Bydgoszczy. Jest to zakład zajmujący się naprawą wszelkiego typu turbosprężarek.

W ramach wycieczki mieliśmy okazję zapoznać się z procesem technologicznym naprawy. Studenci zapoznali się także z organizacją pracy zakładu. Szczególną uwagę studentów zwróciło specjalistyczne wyposażenie  (zakupione przy wsparciu UE) umożliwiające dokonywanie napraw na światowym poziomie. W skład wyposażenia warsztatu wchodzi między innymi nowoczesna wyważarka rozpędzająca wirniki turbosprężarek do 200 000 obrotów na minutę. W trakcie wycieczki dzięki uprzejmości właścicieli zakładu mieliśmy okazję obserwować proces wyważania takiego wirnika. Za możliwość zwiedzania zakładu serdecznie dziękujemy!

Sylwester Borowski

Wyważanie wirnika