„Synteza Sztuk” w Domu Kultury Polskiej w Wilnie

Festiwal „Synteza Sztuk" to przedsięwzięcie Zakładu Wzornictwa Inżynerii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Ideą organizowanego już od dwóch lat festiwalu jest zapoznanie mieszkańców z potencjałem twórczym i aktywnością twórców tej uczelni, jak też szerokim zakresem współpracy z artystami z zaprzyjaźnionych uczelni (np. Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Krakowie, a także z Malezji, Chin, Wielkiej Brytanii).

Prezentowany w Wilnie festiwal „Synteza Sztuk" rozpoczął się wernisażem wystawy w holu DKP. Ekspozycja przedstawia prace twórców różnych dyscyplin artystycznych: malarstwo, rzeźbę, grafikę, a także sztuki projektowe – architekturę i wzornictwo.

„Ta wystawa jest bardzo nietypowa. Nie tak często w holu DKP mamy okazję podziwiać tak szerokie spektrum sztuk" – otwierając ekspozycję powiedziała Irena Brazys, koordynatorka projektów w DKP.

Jak powiedział podczas wernisażu w Wilnie prof. Wojciech Hora z Zakładu Wzornictwa Inżynerii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy, zamysłem wystawy jest zmuszenie ludzi do zadawania sobie pytań.

Pełen artykuł - http://l24.lt/