Członkowie Koła Naukowego Tech – Plast, podobnie jak w latach poprzednich, w dniach 27-30.05.2014 uczestniczyli w wyjeździe na Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach. Jako Koło Naukowe studenci już po raz dziesiąty uczestniczyli w tym niezwykle ważnym dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wydarzeniu. Członkowie Koła pełnili dyżury przy specjalnie przygotowanym stanowisku dla uczelni, w ramach powierzchni udostępnionej przez Bydgoski Klaster Przemysłowy. Gościom odwiedzającym stanowisko z dużym zaangażowaniem wyjaśniali rolę Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy jako ważnego ośrodka naukowo – badawczego dla otaczającego go regionalnego przemysłu i nie tylko. Dzięki targom zainteresowanym przybliżony został również profil edukacyjny oraz oferta edukacyjna także studiów podyplomowych.

W ramach stoiska Bydgoskiego Klastra Przemysłowego wystawiały się również firmy w nim zrzeszone takie jak: Shapers’ Polska, Zakład Narzędziowy EKOPLAST, Aplex, KONEK PSN, TMR Plastics, GRAFORM, KAPlast, Lifocolor Farbplast, OBERON 3D oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Stoisko targowe zostało wyróżnione w kategorii „Aranżacja stoiska”, co w gronie ok. 700 firm uczestniczących w targach należy uznać za duży sukces. Wydarzenie to było również miejscem w którym członkowie Koła Naukowego mogli zapoznać się ze swoimi przyszłymi pracodawcami a także bardzo szeroką ofertą seminariów i paneli dyskusyjnych dzięki którym mogą pogłębiać swoją wiedzę praktyczną pochodząca z doświadczeń prelegentów oraz nowinkami technicznymi wprowadzanymi przez producentów powiązanych z branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych. Takie imprezy pokazują jak wiele w tej branży można jeszcze dokonać i jak prężnie się ona rozwija, a także jak wiele jest jeszcze do osiągnięcia.

Piotr Czyżewski

Członkowie Koła Naukowego Tech–Plast wraz z opiekunem oraz kadrą Zakładu Przetwórstwa i Recyklingu Tworzyw na stoisku targowym

Wizyta na stoisku Uniwersytetu przedstawiciela firmy SIMCON Pana Bernharda Helbich zainteresowanego pracami studentów koła naukowego Tech-Plast

Widok jednej z głównych hal wystawienniczych Targów Kielce PLASTPOL 2014