Podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki w dniu 22 maja w godzinach 12:00 - 14:00 Zakład Systemów Technicznych i Ochrony Środowiska przedstawił dla zainteresowanych problematyką instalacji OZE wykład z pokazem pt.: Co pompa ciepła pompuje? Podczas wykładu zostały scharakteryzowane pod względem budowy i zasady działania instalacje pomp ciepła różnych typów. Podczas prezentacji w laboratorium zostały zaprezentowane stanowiska dydaktyczno-pokazowe Zakładu Systemów Technicznych i Ochrony Środowiska z zakresu instalacji OŹE, które funkcjonują w Laboratorium Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii - bud. 3.2 - 101A. Uczestnikami prezentacji byli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 ze specjalności technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (około 15 uczniów + 2 opiekunów) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego z Tucholi (około 15 uczniów + 1 opiekun) Warto podkreślić zaangażowanie Koła Naukowego Studentów Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii - www.ioze.utp.edu.pl podczas przygotowań i realizacji samej prezentacji.

Adam Mroziński