W dniach 20 – 23 maja odbyła się kolejna edycja realizowanego od 2010 roku Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Jego organizatorami byli: Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy, Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wyższa Szkoła Gospodarki. W ramach Festiwalu środowiska akademickie i pozauczelniane popularyzowały naukę, kulturę i sztukę poprzez liczne wykłady, pokazy, eksperymenty itp. W realizację BFN w 2015 roku czynnie zaangażowali się pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej, którzy zorganizowali łącznie 23 imprezy o następujących tematach:
- I Ty możesz być konstruktorem (Bogdan Ligaj + zespół),
- Czy chcesz się zmierzyć z maszyną, kto dalej rzuci piłką? (Bogdan Ligaj + zespół),
- Bugdy – ty też możesz go zbudować (Tomasz Kasprowicz + zespół),
- Krzykiem nic nie zdziałasz ale możesz być najgłośniejszy (Tomasz Kałaczyński + zespół),
- Wytnijmy numer? (Tomasz Jarzyna + zespół),
- Roboty do roboty! (Sylwester Wawrzyniak),
- Innowacyjne metody produkcji wyrobów z plastiku (Dariusz Sykutera + zespół),
- Co i w jaki sposób pompuje pompa ciepła? (Adam Mroziński + zespół),
- Kształtowanie przestrzeni i rzeźba, (Kamil Kusy).

Dodatkowo Zakład Maszyn Roboczych wystawił uniwersalną ładowarkę przegubową oraz ciągnik sadowniczy.

Ponadto dnia 23 maja 2015 r. odbył się na Starym Rynku w Bydgoszczy Piknik rodzinny będący finałem VI Bydgoskiego Festiwalu Nauki, w którym Wydział Inżynierii Mechanicznej rezpezentowały następujące osoby: Bogdan Ligaj, Łukasz Pejkowski, Paweł Maćkowiak, Daria Czulik, Patryk Brodziński, Patryk Klein i Mateusz Dubiel. Za pomoc w realizacji imprezy wszystkim zaangażowanym pracownikom dziękują koordynatorzy WIM: Bogdan Ligaj i Tomasz Jarzyna.

Dziekan WIM - gratuluję dobrze zorganizowanego przedsięwzięcia, a wszystkim realizatorom serdecznie dziękuję.
Bogdan ŻÓŁTOWSKI

Fotogalerie: