W dniach od 2 do 4 lipca 2015 roku w Bordowie koło Środy Wielkopolskiej odbyły się XVIII Profesorskie Warsztaty Naukowe „PRZETWÓRSTWO TWORZYW POLIMEROWYCH”. Zorganizowane w tym roku przez Politechnikę Poznańską spotkanie zgromadziło ponad 60 naukowców z niemal wszystkich liczących się w Polsce ośrodków naukowych (Instytut Chemii Przemysłowej, Politechnika Częstochowska, Politechnika Koszalińska, Politechnika Lubelska Politechnika Rzeszowska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie). Warto nadmienić, że podczas sesji związanej z aktualnymi kierunkami badań trzech pracowników Instytutu Technik Wytwarzania: dr inż. Piotr Szewczykowski (Zakład Inżynierii Materiałowej), mgr inż. Artur Kościuszko i mgr inż. Piotr Czyżewski z Zakładu Przetwórstwa i Recyklingu Tworzyw zostało wyróżnionych w konkursie na najlepszy poster. Uzyskane liczne nagrody świadczą o innowacyjnej tematyce badań realizowanych przez młodych pracowników naukowo-dydaktycznych i właściwym rozwoju ich kariery naukowej w Instytucie Technik Wytwarzania.