• Rekrutacja

  • Badania

  • Kadra

  • Facebook

  • Kwiecień 2017

Organizacja studiów – studia drugiego stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna trwają 4 semestry i są realizowane tylko w formie stacjonarnej. Do wyboru masz dwie specjalności: inżynierię telemedyczną i biomechanikę. Uruchomienie specjalności jest możliwe przy deklaracji przynajmniej 25 studentów. Łącznie do realizacji jest około 800 godzin w systemie modułowym. We właściwym wyborze przez studenta przedmiotów w poszczególnych modułach, tak aby osiągnąć założone efekty kształcenia dla modułu, pomocny jest przydzielony studentowi tutor. Kształcenie oparte jest o różne formy w tym także e-learning proponowany przez Ośrodek Telemedycyny w Tromsø w Norwegii.



Twoje kwalifikacje – uzyskasz wiedzę z zakresie biomechaniki i modelowania struktur biomechanicznych, informatyki medycznej, a szczególnie z zakresu telematyki medycznej, technik obrazowania medycznego, materiałów biomedycznych. Będziesz przygotowany do: prowadzenia prac badawczych, projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń medycznych i systemów informatycznych i teleinformatycznych wspomagających medycynę, zarządzania pracowniami projektowymi z zakresu konstrukcji aparatury medycznej, urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich. Nabędziesz umiejętność korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i tera-peutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałowych.



Twoja potencjalna praca – po ukończeniu studiów magisterskich będziesz przygotowany do pracy w firmach informatycznych opracowujących i eksploatujących systemy informatyczne, zapleczu technicznym szpitali i przychodni, administracji służby zdrowia, małych i średnich przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją aparatury medycznej i urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich, jednostkach zajmujących się doradztwem i dystrybucją aparatury medycznej, urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich.

Specjalność uruchomiona w ramach projektu „Wdrożenie innowacyjnych programów i form kształcenia w zakresie inżynierii telemedycznej na UTP w Bydgoszczy” współfinansowanego z FUNDUSZU STYPENDIALNEGO I SZKOLENIOWEGO  




.

Twoje kwalifikacje uzyskasz wiedzę z zakresie biomechaniki i modelowania struktur biomechanicznych, informatyki medycznej, a szczególnie z zakresu telematyki medycznej, technik obrazowania medycznego, materiałów biomedycznych. Będziesz przygotowany do: prowadzenia prac badawczych, projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń medycznych i systemów informatycznych i teleinformatycznych wspomagających medycynę, zarządzania pracowniami projektowymi z zakresu konstrukcji aparatury medycznej, urządzeń rehabilitacyjnych i wyposażenia gabinetów lekarskich. Nabędziesz umiejętność korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i tera-peutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałowych.

 

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image