• Rekrutacja

  • Badania

  • Kadra

  • Facebook

  • Kwiecień 2017

Czego możesz się nauczyć –zdobędziesz umiejętności korzystania z nowoczesnej aparatury oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych opierających się na metodach, technikach i technologiach teleinformatycznych, informatycznych, elektronicznych i materiałowych. Czeka na Ciebie podstawowa wiedza z zakresu inżynierii biomedycznej, w tym w obszarze informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej oraz inżynierii biomateriałów. Zostaniesz przygotowany m.in. do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych, udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych oraz udziału w pracach naukowo-badawczych związanych z inżynierią biomedyczną. Masz szansę poznać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, co pozwoli Ci na posługiwanie się słownictwem specjalistycznym z zakresu inżynierii biomedycznej. Będziesz przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

 

Gdzie i jaka czeka Cię praca po ukończeniu inżynierii biomedycznej będziesz przygotowany do pracy w szpitalach, jednostkach klinicznych, ambulatoryjnych i poradniach oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa, a także w jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń medycznych, w jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego oraz akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury i urządzeń medycznych, w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych aparatury i urządzeń medycznych oraz w instytutach naukowo-badawczych i konsultingowych oraz administracji medycznej.

 

Nie jesteś pierwszy i zapewne nie ostatniWydział Inżynierii Mechanicznej jest jednym z najstarszych w naszej Uczelni. Jego siedziba znajduje się w campusie w Fordonie przy al. prof. S. Kaliskiego. Nabór kandydatów na kierunek inżynieria biomedyczna zaczyna się w  roku akademickim 2010/2011, co oznacza, że będziesz jednym z pierwszych w historii jego absolwentów. Część zajęć będziesz realizować w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

 

Co będziesz studiował na początek przedmioty humanistyczne, w tym dotyczące ochrony własności intelektualnej, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii. Czekają na Ciebie 4 semestry języka obcego i 2 na zajęcia z wychowania fizycznego. Poznasz podstawy technologii informacyjnej tj. techniki informatyczne, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafika menedżerska i/lub prezentacyjna etc., potem przedmioty podstawowe dla kierunku inżynieria biomedyczna, a więc matematyka, statystyka, rachunek prawdopodobieństwa, fizyka, chemia, mechanika i wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo, elektrotechnika i elektronika, a na koniec kierunkowe – z zakresu biochemii, biofizyki, języków programowania, grafiki komputerowej, metrologii, automatyki i robotyki, sensorów i pomiarów wielkości nieelektrycznych, cyfrowego przetwarzania sygnałów, wspomaganego komputerowo projektowania inżynierskiego, technik obrazowania medycznego, elektronicznej aparatury medycznej, propedeutyki nauk medycznych, anatomii i fizjologii, biomateriałów, biomechaniki inżynierskiej, implantów i sztucznych narządów oraz prawnych i etycznych aspektów inżynierii biomedycznej.

Jak długo będziesz studiować kierunek inżynieria biomedyczna realizowany jest tylko na 3,5-letnich stacjonarnych studiach inżynierskich. Część studiów możesz odbyć w innych ośrodkach akademickich w kraju w ramach programu MOSTECH (w niektórych politechnikach) lub za granicą w ramach programu LLP/ERASMUS.

Część przedmiotów możesz sobie wybrać sam – około 30% godzin spoza standardu masz do wyboru według własnych zainteresowań (ale też i oferty profesorów Wydziału).

 

Szczegółowe informacje i zasady przyjęć na kierunek inżynieria biomedyczna znajdziesz na stronie http://inzynieriabiomedyczna.edu.pl/

 

Coś praktycznego w trakcie studiów masz obowiązek odbycia praktyki zawodowej nie krótszej niż 4 tygodnie.

 

Prorektor czuwa! kierunek inżynieria biomedyczna uzyskał akceptację planów i programu studiów prorektora ds. dydaktycznych i studenckich co oznacza, że spełnia standardy i wszelkie warunki wysokiej jakości kształcenia.

 

Bioinformatyka, informatyka medyczna, obrazowanie medyczne, telemedycyna,
przetwarzanie obrazów, procesowanie sygnałów fizjologicznych,
biomechanika, biomateriały, analiza systemowa, modelowanie 3D
– sprawdź jak możesz pomóc innym – współczesne metody diagnostyki i leczenia stoją przed Tobą otworem na kierunku studiów
inżynieria biomedyczna na Wydziale Inżynierii Materiałowej UTP

usosweb-white-50
wyszukiwarka_pracownikow
modul_niepelnosprawni
modul_rekrutacja2014_2015
modul_doktoranckie
modul_krk
modul_efekty
modul_english
modul_nauka
modul_cae
modul_shopa
modul_shopa
 

minisumo2.png

Image